Číst, vidět a slyšet umělecké dílo vyžaduje více nevědomosti než vědění, vyžaduje vědění, které uděluje nesmírná nevědomost, a dar, jenž není dán předem, který je třeba pokaždé v sebezapření obdržet, osvojit si ho a zase ztratit.

~ Maurice Blanchot

ČTENÍ JE REVOLUČNÍ AKT! Zaslechnout šepot nebo mumlání textů v naší každodennosti. Četba jako výzva k akci. To jsou některé z cest aktivního čtenářství, o které usilujeme. Rádi vám doporučíme knihy, které vás promění. Ještě raději je budeme číst společně s vámi nebo vytvoříme prostor pro setkání se zajímavými autory a autorkami.

V knihkupectví budete v brzké době moci nasát a zakoupit knihy a periodika z našich oblíbených nakladatelství či edic, např. A2, A2larm, Absynt, Academia, Argo, Arbor Vitae ArtMap, Baobab, Brooken books, Bylo nebylo, Fra, Herrmann & synové, Glosolália, Host, IDEA, Kant, Karolinum, Malvern, Neklid, One woman press, Opus, Revolver Revue, Rubato, Tranzit.cz, Tvar, Torst, Triáda, Větrné mlýny, Viriditas, Wo-men ad.

Máme rádi vědu i umění a věříme, že to nejdůležitější se děje v jejich propojení. Kvůli tomu každý den vstáváme a pracujeme. Kvůli tomu každý večer čteme, vyprávíme si a chodíme spát.