Akce: Kolaudačka
30. 9. 2023

Po třech letech doma! Tady program:

29/9 PÁTEK
~ 16.30 – 18.00 Butó s Kristýnou Boháčovou
Každým nádechem a výdechem tvarujeme realitu v nás i kolem nás. Vlídné pozorování sebe sama umožňuje zvědomit a projevit rozličné vnitřní pohyby, zkoumat a kultivovat jejich dynamiku a v každodenním životě jasněji jednat. Stejně jako rostlina čekáme na světlo a teplo, dereme se na svět, kveteme a každý ve svůj čas vadneme. I když vnější pohyb skončí, dech neustává, a po zimě se znovu probouzíme. Budeme se soustředit na ukotvení skrze dech, pozorování těla, zkoumání různých textur a na rozvíjení vlastního svobodného pohybu i verbálního projevu. Dílna je otevřena všem, které zajímá hledání vnitřního pohybu, vlastního projevu a zkoumání cest, jak je sdílet. Není třeba mít žádnou předchozí zkušenost s tancem nebo butó.

~ 19.00 – 20.30 Čtení s Barbarou Herz
Láska je mocný kulturní mýtus. Z červené knihovny dobře víme, jak by měla vypadat. Jak romantické! Ale co šedá zóna lásky, kde není ani happyend ani smrt, ta co se do románů nevešla? Autorská inscenace Láska složená z autentických příběhů, je hlubokou sondou do bouřlivých vzplanutí padesátiletých žen, na které soap opery tak nějak zapomněly. Má z lásky obavu mladá žena, když poprvé v životě píše na Tinder: „Mám smysl pro humor, dceru a chemoterapii…“? A co je láska pro mladého muže, který odmítá říct: „přitahují mě ženy“, protože žena je přece i jeho máma a nerad věci zjednodušuje. A ještě říká, že láska má taky umět pečovat. Divadelní dokument o kapitalizaci lásky. Vyplatí se ta láska vůbec?

~ 21.00+ Folklorně-psychedelická hudební Chapadla na dobrou noc!

30/9 SOBOTA
~ 10.00-12.00 Butó s Kristýnou (můžete dát pátek i sobotu nebo jenom pátek nebo jenom sobotu)

~ 14.30-17.00 Trénink psychosomatické kondice s Vojtou Kosourem
Společně budeme vytvářet prostor hlubšího vlídného porozumění a autentického projevu. Prostor pro společné vydechnutí a nadechnutí. Setkání vycházejí z prvků mindfulness, focusingu, fyzického divadla a improvizace, dialogického jednání s vnitřními partnery a holistického přístupu. Skrze cvičení se rozhýbeme, ponoříme do svého těla, uvolníme a otevřeme prostor pro projevení toho, co je právě nyní v nás živoucího. Budeme si hrát.

~ 19.00+ Koncerty JANADOUBRAVA + KOSMIKU + JAN FAIX + POSTIŽENÁ OBLAST

1/10 NEDĚLE
~ Dlouhá společná snídaně a šlus.